eCanter. Elektromobilita pro trvale udržitelnou budoucnost

Organizace spojených národů (OSN) očekává, že již v roce 2050 bude 70 procent z devíti miliard lidí žít ve městech. Elektromobilita a šetrnost nákladního automobilu k životnímu prostředí se stávají jedním z nejdůležitějších kritérií pro zákazníky při rozhodování o koupi užitkového vozidla.

Lokálně bezemisní elektrický nákladní automobil značky FUSO hraje v oblasti elektromobility významnou roli a vyvolává na trhu revoluci svou koncepcí udržitelné mobility.

Průkopník v oblasti elektromobility

Vozidlo eCanter přesvědčuje optimalizovanou pohonnou jednotkou s elektromotorem o maximálním výkonu 115 kW, propojeným s redukční převodovkou, která přenáší sílu přes hnací hřídel na zadní nápravu na kola. Celková povolená hmotnost činí 7,49 t, nosnost až 4,5 t. Vůz je tak osvobozen od placení mýtného v Německu.

Baterie nejnovější generace jsou vyrobeny ze 100 lithium-iontových článků, které disponují maximálním napětím 420 V a kapacitou 13,8 kWh. Nabíjecí jednotka podporuje jak nabíjení střídavým proudem, tak i stejnosměrným proudem prostřednictvím rozhraní CCS typ 2 (EU kompatibilní). Je možné rychlé nabití na 80 % kapacity za 1 hodinu (stejnosměrný proud), resp. za 9 hodin (střídavý proud). Modulární koncepci baterií lze přizpůsobit potřebám zákazníka a vyrábí se nejmodernějšími výrobními metodami.

Nabíjení je možné i pomocí běžných zásuvek. Pro ekonomickou efektivitu elektřinou poháněného vozového parku je rozhodující dokonalé sladění dob nabíjení, cen a spotřeby elektrického proudu, stejně jako technické infrastruktury. Společnost Daimler nabízí komplexní řešení v oblasti hospodaření s energií, která jsou optimálně šitá na míru potřebám zákazníků.

Ekonomicky rentabilní díky nízkým nákladům na údržbu

Při srovnání očekávejte o 30 % menší náklady na údržbu a úspory na palivu cca 1000 eur na 10 000 km, v závislosti na ceně elektřiny a nafty. Vyšší pořizovací náklady se vám tak zaplatí už přibližně po 3 letech.

Kromě technické funkčnosti dokáže eCanter přesvědčit i opticky. Futuristický design kabiny kombinuje funkčnost s komfortem. Interiér orientovaný na řidiče je vybaven 12palcovým tabletem, tlačítkem Push-Start, volbou jízdních režimů pomocí tlačítka a komfortními sedadly. Adaptivní osvětlení interiéru vytváří prostředí podobné osobním automobilům.

Díky inteligentnímu spojení prvků digitalizace a konektivity nabízí FUSO inovativní rozhraní a zážitek pro zákazníky na 12palcovém tabletu. Prostřednictvím nového digitálního nástrojového panelu je řidič zásobován ještě přesnějšími a spolehlivějšími informacemi. Řazení lze nyní ovládat snadněji než kdykoli předtím. Pomocí tlačítek lze volit jízdní režimy P, D, N, a R.

Další výhodou eCanteru je komfortní ovládání. Tlačítko Push-Start bez klíče přispívá k vytvoření pozitivní zkušenosti s řízením elektromobilu, který disponuje snadnějším ovládáním v porovnání s běžnými nákladními automobily.