Fuso dobývá s eCanterem hlavní město Portugalska

Společnost Daimler Trucks předala deset plně elektrických lehkých nákladních vozidel FUSO eCanter městské správě portugalského hlavního města.

Lisabon, Portugalsko: FUSO, součást společnosti Daimler Trucks Asia, právě uskutečnil své nejnovější evropské uvedení na trh v portugalském Lisabonu. V rámci předání městské správě společnost uvedla do provozu tepujícího v lisabonských ulicích své první lehké nákladní vozidlo s nulovými emisemi, eCanter. Nákladní vozidlo bylo předtím testováno ve městech Lisabon, Sintra a Porto; nicméně tato událost je považována za oficiální uvedení na trh v této zemi.

Město Lisabon plánuje používat tato vozidla za účelem komunální údržby městské zeleně a také likvidace odpadu. Lisabon doufám, že díky novému eCanteru přispěje ke snížení lokálního hluku a emisí způsobovaného běžnými užitkovými vozidly provozovanými v městských oblastech po celé Evropě.

FUSO eCanter se nyní používá v šesti velkých městech po celém světě: Tokio, New York City, Berlín, Londýn, Amsterdam a nyní Lisabon.

Portugalský produkt

FUSO vyrábí eCanter pro evropské trhy a také pro USA v portugalském závodě Tramagal. eCanter je vyráběn na stejné výrobní lince jako konveční Canter, jeden z nejlépe se prodávajících nákladních vozidel z portfólia užitkových vozidel společnosti Daimler. Výrobní závod FUSO v Tramagalu se pyšní více než 50letou tradicí a je důležitým článkem portugalského hospodářství.

Budoucnost je elektrická

eCanter zákazníkům umožňuje těžit z lehkého elektrického nákladního vozidla, které je přátelské jak k peněžence, tak i k životnímu prostředí, nemluvě o jeho spolehlivosti, manévrovatelnosti a tichosti, jako řešení pro čisté městské rozvážky. Toto nákladní vozidlo na elektrický pohon bez emisí vyrobené společností Mitsubishi FUSO přebírá vedoucí pozici v rámci rozvoje trhu s udržitelnou mobilitou.