FUSO představuje první sériově vyráběné nákladní vozidlo plně na elektrický pohon v rámci NACV

Logan Township, NJ — Firma FUSO na severoamerickém veletrhu užitkových vozidel (NACV) konaném v Atlantě ve dnech 25.-28. září 2017 představila svůj nový středně těžký nákladní vůz eCanter, který je plně na elektrický pohon.

eCanter – přehled

Zatímco dceřiná společnost Daimleru Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC) hostila 14. září globální uvedení vozu FUSO eCanter na trh v New York City, veletrh NACV je první příležitostí, kdy budou mít zákazníci z oblasti vozových parků a profesionálních nákladních vozidel možnost vidět celosvětově první sériově vyráběné nákladní vozidlo třídy IV plně na elektrický pohon. První vyrobené modely budou dodány zákazníkům z USA, Evropy a Japonska počínaje tímto rokem a během následujících dvou let plánuje MFTBC dodat zákazníkům 500 vozů této generace. Produkce v širším měřítku by měla začít na začátku roku 2019.

FUSO eCanter rozšiřuje vozové parky o volbu bez lokálních emisí s nulovou hladinou hluku pro distribuci v rámci města, čímž pomáhá řešit rostoucí problémy spojené s hlukem a znečištěním v městském prostředí. Kromě toho, že se jedná o vozidlo přátelské k životnímu prostředí, je navíc eCanter nákladově efektivní a hospodárný.

FUSO eCanter nabízí celkovou přípustnou hmotnost vozidla 7 255 kg, má dojezd více než 97 km a užitečné zatížení cca 4 255 kg, v závislosti na karoserii a využití. Elektrický hnací systém vozidla obsahuje šest 420 V lithium-iontových akumulátorů Mercedes-Benz o celkové kapacitě 82,8 kWh. V porovnání s ekvivalentním nákladním vozidlem se vznětovým motorem nabízí úspory provozních nákladů ve výši až 2000 $ na 16 093 ujetých km.

Prezidentka a generální ředitelka FUSO, se vyjádřila následovně: „Jsme velmi pyšní, že jsme průkopníky na tomto trhu, neboť na severoamerické silnice přinášíme první sériově vyráběné elektrické nákladní vozidlo. Naše mateřská společnost (MFTBC) má dlouhou historii v oblasti alternativních systémů pohonu a eCanter představuje novou éru nejen ve výrobě prototypů, ale i v sériové výrobě 100% elektrických nákladních vozidel plug-in montovaných na stejné lince jako vozidla se spalovacími motory.“

FUSO eCanter těží z bohatých zkušeností inženýrů FUSO získaných během zkušebních jízd realizovaných zákazníky v Portugalsku a Německu v letech 2014 až 2017.

První elektrická nákladní vozidla dodaná společnosti UPS a čtyřem neziskovým organizacím se sídlem v New York City

U příležitosti globálního uvedení na trh společnost FUSO rovněž informovala o prvním americkém obchodním partnerovi pro eCanter: UPS bude využívat nákladní vozidla s nulovými emisemi s cílem posunout svůj vozový park směrem k trvalejší udržitelnosti.

Carlton Rose, prezident, Global Fleet Maintenance & Engineering, UPS: „U UPS neustále vyhodnocujeme a implementujeme vyspělé technologie, které pro náš vozový park znamenají trvale udržitelná, inovativní řešení. Elektrická nákladní vozidla činí náš vozový park čistším a zároveň tišším a doplňují naše vozidla s alternativním hnacím ústrojím, kterých v současné době provozujeme 8 500. Máme dlouhodobé globální partnerství se společností Daimler a vítáme příležitost vyzkoušet vůz Fuso eCanter, neboť společnost UPS si je vědoma výhod, která s sebou nesou elektrická nákladní vozidla.“

Ve spolupráci s kanceláří newyorského generálního prokurátora Erica Schneidermana FUSO rovněž dodá vozový park složený z nákladních vozidel FUSO eCanter s nulovými lokálními emisemi dobře známým neziskovým organizacím se sídlem v New Yorku, mezi které patří Wildlife Conservation Society, New York Botanical Garden, Habitat for Humanity New York City a Big Reuse Brooklyn.